Eğitim Sistemimiz

Özel Denge Anadolu Lisesi’nde sistemin özünü öğretmen kadromuz oluşturur. Okulumuzun eğitim kadrosu, hem dershane hem özel okul geçmişi olan alanında yetkin ve tecrübeli çok değerli öğretmenlerden oluşmaktadır. Kurumumuzda 5 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Özel Denge Anadolu Lisesi olarak kişiye özgü terzilik yapan butik bir eğitim kurumuyuz. Bizi öğrenci sayısı binleri bulan öğrenci fabrikalarından ayıran temel özelliklerimizden biri de budur. Önceliğimiz,  ergenlik döneminde kazandırılması gerekli olan ileri muhakeme,eleştirel düşünme ve düşünceyi düşünme becerilerini destekleyerek akademik kazanımlara taban oluşturmaktır.

Eğitim sistemimizde;

-Farklı öğrenme becerilerine sahip öğrencilere kişiye özgü farklı metotlar uygulanır.

-Yapılan derslerin hemen ardından, o dersle ilgili etüt ve soru çözümü çalışması yapılır. Öğretmenlerimiz eşliğinde yapılan bu çalışma ile öğrencilerimiz sorularına anında cevap alma imkanı bulur.

-Tekrarlar ile pekiştirilen konu sonlarında gerek duyulur ise ufak bir sınav uygulaması yapılarak öğrenci notlandırılır. Geçerli not alamayan öğrenci ile konu anlaşılıncaya kadar çalışmaya bire bir devam edilir. Böylece öğrencinin konu eksiği kalmadan bir sonraki derse devamı sağlanır. Bu sistemde peş peşe ders/etüt/soru çözümü/sınav/özel ders uygulaması ile anlatılan konuların tamamen öğrenildiği teyit edilebilmekte ,anlatılan konular tam anlamıyla pekişmektedir.

Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimiz okul dışında kurs ya da özel derse ihtiyaç duymazlar. Sistemimiz, başarısızlığı ve kurum dışı arayışı ( özel ders-dershane ) yaratan sebepleri ortadan kaldıran özgün bir sistemdir.